Wypłata środków
 • 2 Minuty do przeczytania
 • Ciemny
  Jasny

Wypłata środków

 • Ciemny
  Jasny

Działanie wypłat środków za zamówienia w Paynow

Opis modeli wypłat

Wypłaty dla metod BLIK oraz Szybkie Przelewy (PayByLink)

W ramach bramki Paynow możesz wybrać w jakiej częstotliwości mElements będzie wypłacać środki za zamówienia w Twoim sklepie na Twoje konto bankowe. W zależności od tego jak ważna jest dla Ciebie płynność oraz jaką charakterystykę sprzedaży i zwrotów prezentuje Twój sklep, możesz wybrać: 

 • wypłatę środków na konto bankowe za każdą transakcję (Wypłata One to One) - każda transakcja w Twoim sklepie to jeden przelew na Twoje konto bankowe (na które trafia kwota sprzedaży pomniejszona o prowizję Paynow). Ta metoda wypłat dostępna jest dla sprzedawców, którzy swój rachunek firmowy obsługują w ramach bankowości detalicznej mBanku,
 • wypłatę środków na konto bankowe w modelu "D0" - w tym harmonogramie środki za transakcje sprzedaży w Twoim sklepie zrealizowane od 15:01 dnia poprzedniego do 15:00 dnia bieżącego trafią do Ciebie w ramach jednej wypłaty zbiorczej jeszcze tego samego dnia. Ta metoda wypłat dostępna jest dla sprzedawców, którzy swój rachunek firmowy obsługują w ramach bankowości korporacyjnej mBanku.
 • wypłatę środków na konto bankowe w modelu "D+1" - w tym harmonogramie wypłat środki za transakcje otrzymasz jednym, zbiorczym przelewem, obejmującym wszystkie transakcje z poprzedniej doby. Środki otrzymasz pierwszą sesją przychodzącą. Ta metoda wypłat dostępna jest dla wszystkich sprzedawców.

Wypłaty dla płatności kartami

Płatności kartami, ze względu na specyfikę rozliczeń, charakteryzują się innym modelem wypłat niż pozostałe metody płatności:

 • wypłatę środków za transakcje rozliczane w PLN realizujemy w modelu "D+1" - w tym harmonogramie wypłat, środki za transakcje otrzymasz jednym, zbiorczym przelewem, obejmującym wszystkie transakcje z poprzedniej doby. Środki otrzymasz pierwszą sesją przychodzącą,
 • wypłatę środków w walucie realizujemy 4x w miesiącu - w tym harmonogramie wypłat środki za transakcje otrzymasz jednym zbiorczym przelewem raz w tygodniu (w piątek).

Jeśli oczekujesz częstszych wypłat transakcji rozliczanych w walucie, lub rzadszych wypłat transakcji w walucie PLN, napisz do nas na support@paynow.pl

Szczegóły dotyczące typów transakcji kartowych znajdziesz w sekcji Podstawowe informacje.

Saldo

Dla wszystkich harmonogramów wypłat w systemie Paynow - poza modelem wypłat każdej transakcji na konto (One to One) - zobaczysz swoje saldo. Saldo to informacja o tym ile środków za Twoje transakcje już rozliczyliśmy, ale nie zostały one jeszcze wypłacone i oczekują na kolejny cykl wypłatowy.

Środki za transakcje w Twoim sklepie trafiają na saldo widoczne w Panelu klienta.Saldo ogólne obejmuje wpłaty szybkim przelewem oraz BLIKIEM, zaś środki za transakcje z użyciem karty trafiają na saldo kartowe w odpowiedniej walucie.


Uwaga
W portalu możesz podejrzeć stan swojego salda dla wybranych sklepów. Jeżeli posiadasz więcej niż jeden zintegrowany sklep, saldo wyświetlone w portalu będzie zależne od filtru Sklepy po lewej stronie portalu. Upewnij się, że w filtrach masz zaznaczone te opcje, dla których chcesz sprawdzić stan salda.


Zmiana modelu wypłat w paynow.

Aby dokonać zmiany w częstotliwości wypłat kwot transakcji przeprowadzonych za pośrednictwem  bramki Paynow w Twoim sklepie:  

 1. Zaloguj się do panelu paynow w Bankowości Internetowej mBanku,
 2. Następnie przejdź do “USTAWIENIA” (prawy górny róg) → harmonogram wypłat →  nazwa Twojego sklepu →  i wybierz interesującą Cię opcję: “dzienne/ natychmiastowe”.


Szczegółowe raporty rozliczeniowe dla wypłat

Dla każdej wypłaty zbiorczej, niezależnie od harmonogramu, bramka płatności Paynow generuje dedykowany raport zawierający wszystkie szczegóły danej wypłaty. Te same informacje znajdziesz też w Panelu Paynow. Skorzystaj z raportów, jeśli potrzebujesz weryfikować wypłaty lub budujesz dodatkowy proces księgowy, uspójniający dane. Więcej informacji o raportach znajdziesz w sekcji Raporty.


Zmiana formy tytułu wypłaty

W niektórych przypadkach, aby lepiej dostosować nasze raporty do potrzeb Twoich procesów wewnętrznych, możesz chcieć nadać tytułowi danej wypłaty konkretny kształt. Jeśli masz taką potrzebę, napisz do nas na adres kontakt@paynow.pl i nasz dział wsparcia zajmie się parametryzacją dedykowanego raportu.

Personalizacja tytułu wypłaty nie jest dostępna dla metody wypłaty każdej transakcji na konto. 


Czy ten artykuł był pomocny?

What's Next